13.01.2018 - Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz (Bydgoszcz, ul. Rejewskiego 3)

W sobotę 13 stycznia 2018 roku w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz w Bydgoszczy można było skorzystać z bezpłatnych badań serca. Była to pierwsza akcja "Teraz Serce!" zorganizowana w tym roku.
Akcja medyczna cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Bydgoszczy ale i okolic, bo skorzystało z niej aż 112 osób! 


Na miejscu był obecny lekarz specjalista, który opisywał wyniki badań EKG. Po kilku minutach pacjent otrzymywał elektrokardiogram wraz z opisem i dalszymi zaleceniami. Dodatkowo, podczas akcji każdy zainteresowany mógł nieodpłatnie wykonać badanie poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, obliczyć wkaźnik BMI, określić czynniki ryzyka zawału serca oraz skonsultować się z dietetykiem.

Ideą całego przedsięwzięcia jest promowanie profilaktyki kardiologicznej, ułatwienie dostępu do badań, a także uświadomienie wszystkim, jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz zdrowy styl życia.

Akcja nie odbyłaby się bez wsparcia Współorganizatora oraz Patronów Medialnych:

Współorganizator:
  Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz
www.auchanbydgoszcz.pl

Patroni Medialni:
Miesięcznik Praktyka Lekarska
www.praktykalekarska.com

Dziękujemy niniejszym wszystkim zaangażowanym w organizację Akcji: Współorganizatorowi, Partnerom a także Mediom, bez których Akcja nie udałaby z takim powodzeniem. Cieszymy się, że tak dużo osób mogło skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji.